© 2019 FWK Warszawscy Wirtuozi

iNFO

Czym jest miniatura?

Miniatura instrumentalna to gatunek muzyczny powstały w XIX wieku. Reprezentują go krótkie utwory komponowane najczęściej na instrument solowy z towarzyszeniem fortepianu.Miniatura może mieć charakter refleksyjny, liryczny a także wirtuozowski i znajduje się w repertuarze każdego instrumentalisty będąc jego swoistą wizytówką artystyczną. Autorami tego gatunku są niemal wszyscy kompozytorzy począwszy od XIX wieku po czasy współczesne.

Cele konkursu

Celem konkursu jest umożliwienie występu  młodym muzykom i sprawdzenie ich umiejętności wirtuozowskich, w inspirującym miejscu, jakim jest Ratusz w Zamościu. Występy oceni i z opiniuje jury - wybitni doświadczeni pedagodzy, wirtuozi sztuki instrumentalnej.

ważne informacje

 

  1. Konkurs jest jednoetapowy.

  2. W konkursie mogą brać udział uczniowie publicznych i niepublicznych szkół muzycznych I i II stopnia oraz studenci

  3. Konkurs przeprowadzony będzie  w trzech grupach wiekowych i czterech kategoriach instrumentalnych:

 

 

Grupa I – uczestnicy urodzeni po 1 stycznia 2009 r.

Grupa II – uczestnicy urodzeni pomiędzy 1 stycznia 2005 r. a 31 grudnia 2008 r.

 

Grupa III – uczestnicy urodzeni przed 31 grudnia 2004 r.

 

Kategoria A – skrzypkowie

Kategoria B – altowioliści

Kategoria C – wiolonczeliści

Kategoria D – kontrabasiści

 

 

Dla każdej grupy wiekowej i kategorii powoływany będzie skład Jury z listy kadry jurorów zamieszczonej na stronie internetowej kursu i plakatach.

  1. Program konkursu dla wszystkich grup wiekowych i kategorii instrumentalnych: wybrane dowolnie dwie miniatury muzyczne z akompaniamentem fortepianu o zróżnicowanym charakterze i poziomie trudności dostosowanym do możliwości wykonawczych uczestnika

  2.  Program należy wykonać z pamięci. Czas trwania występu nie powinien przekroczyć 10 min. dla grupy I, 12 min. dla grupy II i 18 min. dla grupy III

  3. Uczestnicy będą występować przy udziale publiczności

  4. Uczestnicy konkursu występują z własnym akompaniatorem. Jest możliwość występu z akompaniatorem poleconym przez konkurs za dodatkową opłatą 60 zł.

  5. Występy uczestników oceniane będą jako indywidualna produkcja artystyczna w skali od 1 do 25 punktów.

  6. Tytuł laureata konkursu otrzymają uczestnicy, którzy otrzymają następującą punktację:

 

I miejsce -powyżej 23 pkt.

II miejsce -powyżej 22 pkt.

III miejsce -powyżej 21 pkt.

Wyróżnienia - powyżej 20 pkt.

 

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymają Dyplomy Uczestnictwa. Jury przyzna 6 nagród GRAND PRIX ufundowane przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu (nagrody w postaci zaproszenia na występ z orkiestrą i udział w koncercie kameralnym w sezonie artystycznym 2020-2021 oraz 6 nagród specjalnych w postaci pokrycia kosztów mistrzowskich kursów muzycznych ufundowane przez: XIII Międzynarodowy Kurs Muzyczny im. W. Friemanna, Mistrzowski Kurs Muzyczny w Gorlicach, VIII Puckie Interpretacje Muzyki oraz XIX Janowieckie Interpretacje Muzyki, im. Jakuba Walaska, Łączna wartość nagród - 10 000 zł. Decyzje Jury są ostateczne.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 kwietnia 2020 roku.

 

Wszystkie niezbędne dokumenty są do pobrania w zakładce WARUNKI UCZESTNICTWA.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now